Šumavští rodáci vzpomínají - Příběhy z bouřlivých válečných i poválečných let
Auteurs
- Collectif d'auteurs
Évaluation du livre
En savoir plus sur le livre
Vzpomínky těch, kteří museli po skončení druhé světové války opustit své domovy, nejsou právě radostnou četbou a lze pochopit i to, že se v nich někdy mísí se smutkem a nostalgií i pocit hořkosti a ublíženosti. Je to jejich pohled, na který mají právo, a události staré více než šest desetiletí snad ani nemohou vykládat jinak. Byli totiž obětí doby, v níž bylo tolik bezpráví a neslýchaného zla, že každý pokus vyrovnat se s ní musel nutně plodit jen další nespravedlnosti a krutosti. Co se stalo, to už se nemůže odestát. A vyčítat si staré viny není právě nejlepší cestou k jejich odčinění, stejně jako hledat, na čí straně bylo a je provinění větší.
Achat du livre
Šumavští rodáci vzpomínají - Příběhy z bouřlivých válečných i poválečných let, Collectif d'auteurs
- Langue
- Année de publication
- 2016
- product-detail.submit-box.info.binding
- (rigide),
- État du livre
- Très bon
- Prix
- 49,99 €
Modes de paiement
Il manque plus que ton avis ici.
- Titre
- Šumavští rodáci vzpomínají - Příběhy z bouřlivých válečných i poválečných let
- Langue
- Tchèque
- Auteurs
- Collectif d'auteurs
- Éditeur
- Víkend
- Publié
- 2016
- Format
- rigide
- Pages
- 208
- ISBN10
- 8074331660
- ISBN13
- 9788074331664
- Mots clés
- Nonfiction, Thème historique, Histoire, Histoires vraies, Biographies, Autobiographies et mémoires, Journalisme littéraire, Histoire tchèque & slovaque, Souvenirs, Histoire tchèque, Šumava, Pošumaví, Sudètes, Tchèques et Allemands, Allemands des Sudètes
- Évaluation
- 3,55 sur 5
- Description
- Vzpomínky těch, kteří museli po skončení druhé světové války opustit své domovy, nejsou právě radostnou četbou a lze pochopit i to, že se v nich někdy mísí se smutkem a nostalgií i pocit hořkosti a ublíženosti. Je to jejich pohled, na který mají právo, a události staré více než šest desetiletí snad ani nemohou vykládat jinak. Byli totiž obětí doby, v níž bylo tolik bezpráví a neslýchaného zla, že každý pokus vyrovnat se s ní musel nutně plodit jen další nespravedlnosti a krutosti. Co se stalo, to už se nemůže odestát. A vyčítat si staré viny není právě nejlepší cestou k jejich odčinění, stejně jako hledat, na čí straně bylo a je provinění větší.


